Szkoła Sztuk Walki IRBIS

Szkoła Sztuk Walki IRBIS  to jedna z najbardziej profesjonalnych placówek w Polsce pielęgnujących tradycję chińskiej sztuki walki Kung Fu (Wushu). Powstała jesienią 2009 roku w hali przy ulicy Chełmońskiego 255 w Krakowie. Posiada trzy duże sale treningowe (łącznie ponad 400m2) z lustrami, wyposażone w specjalistyczny sprzęt sportowy (posiadamy jedną z dwóch dostępnych w Polsce platform do treningu form sportowych). Pierwsza przystosowana jest do treningu sztuk walki, druga do zajęć akrobatycznych, tanecznych i fitnessowych, a trzecia do treningu siłowego HardStyle Kettlebell (więcej informacji na www.irbis-centrumsportu.pl).

W budynku są dwie szatnie, zaplecze sanitarne (toalety i prysznic) oraz recepcja, nad którą znajduje się przytulna poczekalnia, skąd można obserwować trwający trening lub poczytać gazetę relaksując się przy kubku smacznej kawy. Do dyspozycji naszych gości mamy również duży prywatny parking, a na terenie szkoły bezpłatny dostęp do Internet WiFi.

Prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy zarówno tych, którzy myślą jedynie o rekreacji, jak również osoby zainteresowane sportową karierą związaną z chińskimi sztukami i sportami walki. Nasi doświadczeni, posiadający ministerialne kwalifikacje dyscypliny Kung Fu (Wushu) instruktorzy oraz profesjonalne wyposażenie klubu gwarantują naszym uczniom bezpieczny i efektywny trening. Szkoła Sztuk Walki IRBIS działa pod patronatem Polskiego Związku Wushu, a w 2009 roku została wybrana na oficjalne Centrum Szkolenia Kadry Polski Wushu.

Szczegółowy plan treningów znajdą Państwo w dziale Zajęcia. Zapraszamy do wspólnego trenowania!

Oferujemy zajęcia z zakresu:

• Kung Fu tradycyjne w oparciu o południowy styl Choy Lee Fut
  • samoobrony
  • wolnej walki – Sanda-Kickboxing, Muay Thai, MMA
  • form sportowych i tradycyjnych – Taolu
  • chińskiej gimnastyki Tai Chi/Qi Gong

Podczas treningów Kung Fu tradycyjnego poznajemy tajniki chińskiej sztuki walki, stylu Choy Lee Fut oraz uczymy się technik wolnej walki Sanda Kickboxing. W programie znajduje się również nauka posługiwania się chińską bronią tradycyjną, np. szabla, kij, włócznia, miecz.

Na tre­nin­gach Sanda Kick-boxing poza tech­ni­kami ręcz­nymi, noż­nymi oraz rzu­tami wpro­wa­dzane są także tech­niki par­te­rowe, dzięki czemu re­ali­zujemy pro­gram mie­sza­nych sztuk walki, czyli MMA. W pro­ce­sie szko­le­nio­wym zwracamy szcze­gólną uwagę na do­kładne tech­nicz­nie, si­łowe oraz wszech­stronne przy­go­to­wa­nie.

Zajęcia Tai Chi/Qi Gong  to ćwiczenia relaksacyjne, polegające na łagodnym i harmonijnym ruchu połączonym z nauką koncentracji i prawidłowego oddychania. Celem tej praktykowanej od wieków przez Chińczyków gimnastyki jest poprawa zdrowia oraz uzyskanie wewnętrznej równowagi i spokoju ducha.

Co zyskasz trenując Kung Fu (Wushu)?

• wzmocnisz swoje ciało
  • zbudujesz kondycję, polepszysz koordynację i sprawność
  • nauczysz się jak zachować kontrolę w sy­tu­acjach stresowych
  • rozwiniesz samodyscyplinę
  • odnajdziesz determinację w dążeniu do celu
  • nabędziesz umiejętności tradycyjnej walki wręcz i posługiwania się bronią
  • poznasz aspekt mo­ralny i etyczny wschodniej sztuki walki
  • dowiesz się więcej o bogatej kulturze Chin
  • zrealizujesz oryginalną pasję…gdy inni dalej będą o tym tylko marzyć

Ćwiczenie w naszej szkole to:

• szansa poznania nowych, ciekawych ludzi
  • atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu w przyjaznej atmosferze
  • możliwość rozładowania stresów dnia codziennego
  • dobry i bezpieczny trening!

Szkoła czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30 – 21:30.
Informacja telefoniczna: 12 626 01 78,  poniedziałek – piątek od  10:00 do 21:30.